top of page

BNP Paribas Cardif, temiz kıyılar için kolları sıvadı


BNP Paribas Cardif, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde kıyı ve deniz temizliğinin önemine dikkati çekti.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, BNP Paribas Cardif, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yaklaşık 3 saat boyunca kıyı temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

DenizTemiz Derneği/TURMEPA iş birliği ile düzenlenen kıyı temizliği etkinliğinde, gönüllü Cardif çalışanları tarafından denizden uzaklaştırılan 86 kilogram atık, ayrıştırılarak tekrar ekonomiye kazandırılmak üzere belediyeye iletildi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde kıyı ve deniz temizliğinin önemine dikkati çeken BNP Paribas Cardif Türkiye, yaşanabilir bir dünya hedefiyle farkındalık oluşturan etkinliklerini de sürdürüyor.

20 kişilik Cardif gönüllüsü, karasal atık kaynaklı deniz kirliliğine karşı 10 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Kısırkaya Plajı’nda bir araya geldi.

Cardif gönüllüleri Kısırkaya Plajı’nda yaklaşık 3 saat süren kıyı temizliği etkinliği kapsamında toplamda 86 kilogram kağıt, plastik, metal, cam ve geri dönüştürülemeyen atığı toplayarak denizden uzaklaştırmayı başardı. Toplanan tüm atıklar ayrıştırılarak tekrar ekonomiye kazandırılmak üzere belediyeye teslim edildi.

Etkinlik kapsamında, DenizTemiz Derneği/TURMEPA tarafından interaktif bir eğitim de organize edildi. BNP Paribas Grubu’nun global olarak yürüttüğü 1 Milyon Saat Gönüllülük Programı çerçevesinde iş saatlerinde gönüllük hareketine katkı sağlayan Cardif Gönüllüleri, bir yandan kıyılarımızın temizliğine katkıda bulunurken diğer yandan da denizler ve deniz kirliliğinin doğa ve canlı yaşamına etkileri hakkında önemli bilgiler aldı.

Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde sivil ve çevresel bileşenleri önemseyen BNP Paribas Cardif Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk politikasında ağırlıklı olarak Çevre, Dayanışma ve Kültüre odaklanıyor.

Gelecekte yaşanabilir bir dünya hedefiyle pozitif etki oluşturmak üzere kıyı temizleme etkinliğinde bir araya gelen BNP Paribas Cardif gönüllüleri, önümüzdeki dönemde de farklı etkinliklerle, çevre, sürdürülebilirlik ve atık yönetimi ile ilgili farkındalık yaratan çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.


Kaynak: AA

0 görüntüleme0 yorum

ความคิดเห็น


bottom of page
google.com, pub-3387681762722579, DIRECT, f08c47fec0942fa0